Консолідовані перевезення збірних вантажів по Україні і за кордон

Консолідовані перевезення збірних вантажів по Україні і за кордон

Перевезення малих партій товарів на далеку відстань не є рентабельними ані для продавця, ані для замовника. Транспортні компанії намагаються повністю завантажити орендований залізничний вагон, судно. Замовнику невеликого вантажу не має сенсу оплачувати весь обсяг транспортного засобу. Щоб зробити перевезення дрібних вантажів дешевшим, використовують консолідацію перевезення збірних вантажів.

Що таке консолідація і консолідаційний склад

Термін «консолідація» означає формування єдиної транспортної партії. Дрібні вантажі накопичуються на складі перевізника, сортуються. З розрізнених вантажів формується партія, яку треба відправляти в одному напрямку. Міжнародні перевезення відбуваються морськими контейнерами, а на сухопутних маршрутах Європи і всередині країни – автомобільним транспортом. Такий спосіб є вигідним для малих торгових підприємств, інтернет-магазинів і приватних осіб.

Функції консолідаційного складу: прийом, обробка вантажів, формування транспортної партії, погрузка. Морські порти обладнано механізованими консолідаційними складами, на яких транспортно-експедиторські компанії беруть в оренду частину площі, обладнання, техніку. Українські компанії облаштовують у промислових містах Європи власні консолідаційні склади. В містах України відкрито склади для розформування збірного вантажу.

Як збирається транспортна партія
Консолідація – це складний логістичний процес. Він потребує багато ручної праці, комп’ютеризацію обліку.

Етапи, що виконує транспортно-експедиторська компанія.

  1. Приймає вантаж, одночасно перевіряються документи, сертифікати.
  2. Вантаж обробляють: картонні упаковки, текстильні тюки, мішки складаються на палети. Палети обмотують захисною плівкою.
  3. Вантаж зважують і обмірюють.
  4. Виконують маркування кожного товарного місця. До списку входить адреса одержувача, місце доставки, помітки про умови зберігання, перевантаження.
  5. Вантаж сортується згідно з регіоном, типом товарів, обсягом та укладається на стелаж.
  6. Поступово збирається партія кількох товарних місць за однією регіональною адресою.
  7. Вантажі складають до контейнера, який вантажать на транспортний засіб.

Транспортно-експедиторська компанія готує пакет документів для транзиту опечатаного контейнера через державні кордони.

Швидкість та безпеку перевалки збірних вантажів забезпечує перевезення міжнародними контейнерами. Такі контейнери дуже швидко переміщують з судна чи із вагону до автомобільного контейнеровозу.