Китай – жвавий напрямок в географії міжнародних вантажних перевезень

Китай – жвавий напрямок в географії міжнародних вантажних перевезень

Вантажні перевезення з Китаю стали невід’ємною частиною торгових відносин України. Цьому сприяла широка географія міжнародних вантажних перевезень, яку наша країна розвинула в останні десятиріччя. Звертаючи на далеку відстань між країнами, транспортно-експедиторські компанії використовують грамотні схеми логістики, безпечніші маршрути. Це допоможе заощадити час и гроші.

Особливості доставки з Китаю

Найбільш розвиненими є чотири види перевезень з Піднебесної: морським, авіаційним, залізничним та автомобільним транспортом.

1.      Більша частина вантажів доставляється до нашої країни по морю. Зазвичай це контейнерні перевезення збірних замовлень та великооптові поставки. Такий спосіб надає можливість перевозити великогабаритні конструкції, продукцію навалом, насипом. Вантажі відправляють з портів Німбо, Шеньчжень, Гуанчжоу.2.      Далі за популярністю йдуть авіаперевезення. На відміну від довгої транспортування морем така доставка швидка, але й коштує набагато більше. Цей шлях обирають, коли щось треба доставити в Україну терміново. Це можуть бути документі, ліки, товар з малим терміном придатності.

  1. Залізничні перевезення. За ціною їх можна порівняти з морським постачанням. За іншими показниками цей спосіб має певні переваги: вантаж менше часу перебуває в дорозі; перевізники дотримуються точних термінів доставки.
  2. Автомобільні перевезення. Це компромісний варіант між доставкою літаками (швидко, але дорого) і суднами (дешево, але довго).

Автодоставка менш популярна, ніж морська, але має декілька переваг.

  • Вона мобільна та може швидко відреагувати на несподівані затримки руху.
  • Не має обмежень на вагу та об’ем вантажу.
  • Швидке проходження митного контролю.
  • Швидкість доставки вища за морські чи залізничні перевезення.

Саме автомобільні перевезення мають змогу доставити товар від дверей до дверей. Більш за все вони підходять для перевезення товарів, які вимагають спеціальних умов доставки (ліки, швидкопсувні продукти, точні прилади, медична техніка).

Деякі нюанси

При формуванні збірних перевезень треба знати, що доведеться чекати повного завантаження контейнера (від тижня до місяця). Крім того компанії-перевізники не завжди згодні розміщувати в одному контейнері товари різних груп: промислові, текстильні вироби, електроніка, тощо. Товари також доведеться перевантажувати на території країн Європи. Ці, та деякі інші особливості треба мати на увазі.