Митне оформлення вантажів – робити самостійно чи найняти брокера?

Митне оформлення вантажів – робити самостійно чи найняти брокера?

Будь-яке підприємство, в діяльності якого присутній експорт/імпорт товарів, проходить процедуру митного контролю. Це стосується і компаній, і фізичних осіб. Закон України передбачає декілька способів проходження митниці: заповнення документів відправником (отримувачем) самостійно; залучення сертифікованого брокера.

Якщо підприємець вирішив проводити митне декларування без сторонньої допомоги, і щось зробить не вірно, він ризикує потрапити під санкції. Тому виконавцеві бажано мати певні знання в сфері митного, податкового, валютного законодавства. В багатьох випадках митне оформлення вантажів проводить штатний чи найманий брокер або кваліфікований робітник транспортно-експедиторської компанії.

Роль брокера для власника малого бізнеса

Великі компанії використовують митних брокерів для заощадження мільйонів, але навіщо малому підприємству віддавати кошти посереднику? Зазвичай у власника невеликої фірми кожного дня накопичується маса справ, з якими він повинен упоратись:

  • працювати з представниками торгівлі;
  • розвивати службу підтримка клієнтів;
  • вести відділ продаж і закупок;
  • взаємодіяти з найманими працівниками;
  • організовувати швидку доставку товарів, тощо.

Компанія, яка хоче вийти на рівень транскордонної торгівлі, зустрічається з проблемами тарифної класифікації, заключення контрактів, взаємодії з державними установами. Та й заповнення документів згідно з правилами кордону – кропітка робота. Усі або частину проблем дешевше перекласти на професіонального брокера.

Брокери зможуть вирішити задачі:

  • використати для клієнта брокерські тарифні преференції;
  • відслідкувати коди системи опису товарів;
  • зібрати митну документацію;
  • визначити, чи допускаються визначені товари в Україні;
  • перевірити правильність застосування мит і податків.

З брокером можна співпрацювати на довгостроковій основі, найняти спеціаліста на певний час, для консультації.

Брокер допоможе зменшити витрати

Вартість послуг залежить від обліку задач, і може стати доволі високою. Але якщо зробити помилку при самостійному оформленні, витати можуть різко вирости. Прикладів можна привести багато: власник ризикує, коли відправляє продукти, що швидко псуються; затримка імпортної сировини може привести до зупинки виробництва.

Коли ви платите брокеру, ви страхуєте себе від проблем. Також брокери підключені до систем обміну даними митниці, і можуть прискорити процес оформлення.